Juuli lõpus sain ülikooli aegse sõbrantsi Kaija kaudu huvitava pakkumise - Artisticu raamisalong otsib kunstnikku, kes maaliks peegliraamidele. Suur oli minu üllatus, kui selgus, et need raamid lähevad Mooste mõisa viinakööki, mida parasjagu renoveeritakse Eesti Fototurismi Keskuseks!  http://www.fototurism.ee/

Minu mälestus Mooste viinavabrikust oli tolmune, hämar ja räämas, täis riputatud võrkkiikesid, mis nägi välja nagu pimedusehaldjate urgas - selliseks muutus see räämas ja aastakümneid lagunenud hoone 2001.a Kaija Kesa, Eneken Maripuu ja minu enda kätetööna esimesel MoKsi Postsovkhosi kunstisüpoosiumil. Meie installatsiooni nimeks sai siis Deliirium - tundus vanasse viinavabrikusse sobiv idee. http://moks.ee/site/pmwiki.php?n=ArtSymposium.PostsovkhoZ1

Nüüd on meie vana unenägu muutuma siis elavaks reaalseks majutusasutuseks ja aktiivseks fototurismi keskuseks! Ma ei jõua ära oodata, et seda jälle näha.

Paar pilti aastast 2001.


Inspiratsiooniks sain külaliste tubade tapeedinäidised. Raamid on plaanis paigutada iga numbritoa vannituppa.

Esimene raam sai väikese reljeefse lillemustri kullaga kullal.


Teise toa peegel sai julgem ning jõulisem ja juba kolme värviga - kuld ja roheline kreemvalgel.Kolmandas ja neljandas toas on sarnane tapeet, ainult toonivahega - pruunikates ja sinistes toonides. Sestap said järgmised kaks raami kah sarnased.


Viiendas toas on detailirohke ja pisut indiapärane taimemustriga tapeet, millest lähtuvalt sündis tellisepunasel taustal vürtsikam ja jõulisem lillemotiiviga raam. Loodan, et heledas vannitoas saab sellest särtsakas lisand :)


Ja ongi viimased ruumid - kuuenda külalistoa seinad on tapeetimata, punasest tellisest ja maakivist, mis on võimas ja värvikas pilt. Seetõttu sai raam mitte niivõrd värvikas, kui just motiivile rõhuv - kanepi kirja vöömuster tellisepunase ja tumehalliga kreemvalgel. Sarnase mustriga sai tehtud ka eraldi oleva suure tualettruumi peegel. Kahju isegi natuke, et see projekt juba läbi sai - väga huvitav oli teha samale suuruse ja kujuga asjale erinevaid kujundusi ja maalida hästi erinevaid mustreid. Nüüd tahaksin neid juba Mooste viinavabrikus kohapeal näha! Loodetavasti varsti!